Pokemon Go

  • WickedMan
  • WickedMan's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Tentacled Overlord
  • Tentacled Overlord
More
12 Ιουλ 2016 00:32 #47613 by WickedMan
Pokemon Go was created by WickedMan
Ντισκάς.

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Ιουλ 2016 09:46 #47614 by Fallen Angel
Replied by Fallen Angel on topic Pokemon Go
Κάποτε είχα μπαταρία. :whistle:

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Ιουλ 2016 10:08 #47615 by mkllds
Replied by mkllds on topic Pokemon Go
Κάποτε τα ατυχήματα με το αυτοκίνητο ήταν απ' άλλες αιτίες κι όχι γιατί κυνηγούσες μια σαύρα...

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Ιουλ 2016 13:44 #47620 by Fallen Angel
Replied by Fallen Angel on topic Pokemon Go

mkllds wrote: Κάποτε τα ατυχήματα με το αυτοκίνητο ήταν απ' άλλες αιτίες κι όχι γιατί κυνηγούσες μια σαύρα...

Σαύρα; Τι σαύρα; Πώς σαύρα; Δεν έχω σαύρα! Πού έχει σαύρες;! :lol: :lol:

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • WickedMan
  • WickedMan's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Tentacled Overlord
  • Tentacled Overlord
More
13 Ιουλ 2016 01:33 #47621 by WickedMan
Replied by WickedMan on topic Pokemon Go
Εμένα, πάντως, πιο λογικό μου φαίνεται να οδηγείς κυνηγώντας pokemon, παρά να οδηγείς πιωμένος. Η άλλη στις Η.Π.Α. έψαχνε pokemon και βρήκε πτώμα.

Με το ζόρι κρατιέμαι να μην ανοίξω συζήτηση για το αν το pokemon go και τα κλασσικά pokemon games είναι adventures και καεί το φόρουμ.

Πέρα από την πλάκα, έχει γίνει πανικός και είναι λογικό. Τέτοια παιχνίδια υπήρχαν νομίζω, απλά δεν είχαν καταφέρει να χρησιμοποιήσουν ένα τόσο δημοφιλές franchise που τυχαίνει και να τους ταιριάζει τόσο πολύ. Και φανταστείτε ότι δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ευρώπη. Περιμένω πάταγο.

Τέλος, ως άρτι απολυθείς φαντάρος να ενημερώσω για την απίστευτη δημοφιλία των pokemon games στις ελληνικές ένοπλες δυνάμεις (μέσω emulators στα smartphones). Μιλάμε για ομηρικές μάχες με τους ανθυπολογαγούς στη μονάδα μέσω bluetooth, μάχες στα φυλάκια, στα γραφεία, παντού.

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
13 Ιουλ 2016 10:10 #47622 by mkllds
Replied by mkllds on topic Pokemon Go
Δηλαδή συγγνώμη κιόλας αλλά θα βγω έξω για βόλτα κι αυτό που θα κάνω είναι να κοιτάω το κινητό μου για να πιάσω τα pokemon; Και γιατί να μην το κάνω μπροστά στον υπολογιστή μου που έχει και μεγαλύτερη οθόνη; Α, ναι. Είναι και θέμα διαδραστικότητας. Πραγματικά δεν βρίσκω καμία μα καμία λογική σ' αυτού του είδους τα παιχνίδια. :S

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • WickedMan
  • WickedMan's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Tentacled Overlord
  • Tentacled Overlord
More
13 Ιουλ 2016 14:06 #47623 by WickedMan
Replied by WickedMan on topic Pokemon Go
Αγαπητέ μου, το επιχείρημα σου είναι τύπου "γιατί να πληρώσω για να πάω στον κινηματογραφο να δω μια ταινία, αφού μπορώ να την κατεβάσω και να τη δω σπίτι." Δεν υπάρχει λογική, μιλάμε για ψυχαγωγία. Άλλος διασκεδάζει περισσότερο με το ένα, άλλος με το άλλο. Τόσο απλά.

Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
13 Ιουλ 2016 14:20 #47624 by mkllds
Replied by mkllds on topic Pokemon Go
Προφανώς και το βλέπω τελείως διαφορετικά το θέμα κι ούτε θα κάνω κουμάντο στο τι αρέσει στον καθένα. Αλλά έξω έχει 35 βαθμούς και τα κοριτσάκια φοράνε σορτσάκια. Ε προσωπικά μου φαίνεται τελείως παράλογο να κάθομαι να κοιτάω το κινητό και να κυνηγώ pokemon αντί να κοιτάω μπουτάκια όμορφα κορίτσια ή να πάω για καμία βουτιά. Και τέλος πάντων όταν βγαίνω από το σπίτι το κάνω για να ξεδώσω κι όχι να είμαι κολλημένος πίσω από την οθόνη του κινητού μου. Anyway. Τελείως προσωπική άποψη και σε κανέναν δεν θέλω να την πω. Και προσωπικά πάντα προσπαθώ να αφήνω το gaming στα στενά πλαίσια του υπολογιστή στο σπίτι.

Πάντως το παράδειγμα με το σινεμά είναι άκυρο. Στο σινεμά πάω για να απολαύσω μια ταινία στην μεγάλη οθόνη με τον surround ήχο και να πω και καμία κουβέντα με τους φίλους μου / κοπέλα μου. Δεν νομίζω ότι έχουν σχέση αυτά τα δύο. Και φυσικά δεν θα κάθομαι να βλέπω ταινία στο κινητό όταν βγω έξω.

Συνεχίστε την κουβέντα. Over & out.

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
14 Ιουλ 2016 03:02 #47625 by Constantine_R
Replied by Constantine_R on topic Pokemon Go

mkllds wrote: Ε προσωπικά μου φαίνεται τελείως παράλογο να κάθομαι να κοιτάω το κινητό και να κυνηγώ pokemon αντί να κοιτάω μπουτάκια όμορφα κορίτσια ή να πάω για καμία βουτιά.

Τι λε ρε;; τώρα μπορείς να κοιτάς μπουτάκια όμορφα κορίτσια και να έχεις και άλλοθι... "κοπελιά, μπορείς να γυρίσεις μπρούμυτα γιατί είναι ένα picachu πίσω από την ξαπλώστρα σου"... μα όλα εγώ να σου τα μαθαίνω!;

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
14 Ιουλ 2016 10:03 #47626 by mkllds
Replied by mkllds on topic Pokemon Go
Και γιατί να μην της πω να γυρίσει για να της βάλω αντηλιακό (oh so 80s); Πρέπει να της πω για τον picachu; Όλα εγώ θα σου τα μαθαίνω πχια.

-"Πάνω στην άμμο την καυτή, γράφαμε τ' όνομα μας".
-Θεοδωράκης.
-Σεφέρης.
-Και τραγουδάει ο Σεφέρης.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum