Bone the Great Cow Race

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
03 Ιουλ 2007 20:02 #16538 by giovanna
Bone the Great Cow Race was created by giovanna
Επειδή το παιγνίδι μου κόλλησε και με πετάει στο Desktop, το έκανα unistall & reinstall, με αποτέλεσμα να χάσω όλα τα σωσμένα παιγνίδια μου.

Επειδή δεν θέλω να το ξαναπαίξω απο την αρχή, έχει κάποιος να μου στείλει ένα σωσμένο παιγνίδι.

Βρίσκομαι στο σημείο που ο Fone είναι έτοιμος να γράψει το ποίημα για την αγαπημένη του

Ευχαριστώ :oops:

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
03 Ιουλ 2007 20:44 #16539 by odnorf
Replied by odnorf on topic Bone the Great Cow Race
Δεν μπορώ να ψάξω συγκεκριμένο save αυτή τη στιγμή αλλά μπορώ να τα κάνω όλα upload.

master.math.upatras.gr/~odnorf/misc_files/cowrace.zip

Ελπίζω να βρεις κάποιο που να σου κάνει.

lamp dog - <!-- w --> www.dead-code.org <!-- w -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
04 Ιουλ 2007 18:30 #16552 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
O.K. Μπορείς να μου κάνεις το παραπάνω link alive, για να κατεβάσω. Σε ευχαριστώ πολύ 8)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
04 Ιουλ 2007 18:55 #16553 by odnorf
Replied by odnorf on topic Bone the Great Cow Race
Δοκίμαστε τώρα.

Πάντως, για να γνωρίζεις και για το μέλλον, αν έκανες copy/paste την διεύθυνση στην address bar του browser σου θα δούλευε κανονικα ;)

lamp dog - <!-- w --> www.dead-code.org <!-- w -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
05 Ιουλ 2007 18:58 #16566 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
@odnorf

Σε ευχαριστώ και μην με μαλλώνεις. Δεν το ήξερα τώρα το έμαθα. Να σαι καλά 8)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
05 Ιουλ 2007 19:43 #16567 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
@odnorf

Παρόλω που βλέπω όλα τα σωσμένα παιγνίδια σου, όταν πάω να τα φορτωσω το μόνο που παίρνω είναι μια μαύρη οθονη, γ..την ατυχία μου γ..

Δεν πειράζει το ξαναρχίζω απο την αρχή και εαν ξανακολήσει να παέι απο εκεί που ήρθε, πάλι για μια άλλη φορά πεταμένα λεφτά. Την έχω ξαναδεί αυτή την ιστορία.. Μάλλον είναι πρόβλημα με copy protectioln, άλλα έχω εγώ με το CD άλλα εσυ, τι να πώ. :x

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
05 Ιουλ 2007 20:14 #16568 by odnorf
Replied by odnorf on topic Bone the Great Cow Race
Πιθανότατα έχεις λίγο διαφορετική (νεότερη) version του παιχνιδιού από αυτή με την οποία το έπαιξα εγώ και για αυτό δεν δουλεύουν.

Όσο αφορά τα προβλήματα δεν νομίζω ότι φταίει το, εκνευριστικό είναι η αλήθεια, copy protection. Γενικά η home made μηχανή της telltale, η telltale tool, φαίνεται να παρουσιάζει κάποια προβλήματα σε αρκετό κόσμο, κυρίως με crashes. Ευτυχώς σε εμένα και τα 8 παιχνίδια που την χρησιμοποιούν μέχρι στιγμής δεν μου έχουν παρουσιάσει πρόβλημα σε κανέναν από τους δύο υπολογιστές μου. Χρειάζεται σίγουρα εκτενές beta testing.

lamp dog - <!-- w --> www.dead-code.org <!-- w -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
07 Ιουλ 2007 00:47 #16572 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
What?

Τι έκανα πάλι και δεν το ξέρω? Τι είναι beta testing? Οτι δεν μπορώ να παίξω ένα παιγνίδι που έχω αγοράσει original και με πετάει στο desk top και κρασάρει εγώ φταίω? Δεν το νομίζω!!! Συγγνώμη το παιγνίδι είναι αγορασμένο original και πληρωμένο και εγώ σαν τον μ..κά πρέπει να το φορτώνω να το ξεφερτώνω και να προσπαθώ να το τελειώσω παίζοντας αυτά τα τελείως απαράδεκτα παιγνίδια όπως το Bull race, ναι που δεν είμαι καλή όσο θα έπρεπε γιατί δεν τα καταφέρνω να βρώ τον στόχο με αυτό το πράγμα και ξέρεις κάτι γιατί εγώ θα πρέπει να είμαι τόσο μα τόσο ανεκτική.

Εγώ το αγόρασα για να περάσω μερικές στιγμές ξεγνοισιάς και περιπέτειας και τι πέρνω? Μην μηλίσω καλύτερα, το βουλώνω γιατί.... 8)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
07 Ιουλ 2007 10:21 #16574 by odnorf
Replied by odnorf on topic Bone the Great Cow Race
Με παρεξήγησες. ;) Το beta testing δεν είναι δικιά σου ευθύνη αλλά της εταιρίας. Είναι η διαδικασία δοκιμής του παιχνιδιού από μία συγκεκριμένη ομάδα παικτών ΠΡΙΝ αυτό κυκλοφορήσει στην αγορά ώστε να διωρθωθούν όλα τα προβλήματα. Ουσιαστικά κατηγόρησα την telltale και σε καμία περίπτωση εσένα ;)

Όσον αφορά το Bull race... όπως είχα πει έχει ένα τέτοιο μini game το δεύτερο παιχνίδι της σειράς. :(

Και ασφαλώς είναι απαράδεκτο να έχει τέτοια προβλήματα ένα παιχνίδι. Σε διαβεβαιώνω ότι αν είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα θα είχα ταράξει σε email την telltale, όπως είναι δικαίωμά μου να κάνω, και θα ζητούσα επιστροφή χρημάτων.

lamp dog - <!-- w --> www.dead-code.org <!-- w -->

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
08 Ιουλ 2007 00:48 #16576 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
@odnorf

Ετσι για να αισθανθώ καλύτερα όχι δεν σε παρεξήγησα, απλώς αισθάνθηκα πολύ ηλίθια να πρεπει να ξαναπαίξω ένα παιγνίδι απο την αρχή και γαμώτο έχω θυμώσει που πρέπει να τα ξανακάνω όλα απο την αρχή όλα έχουν τα όρια τους, και μάλλον εγώ τα έχω ξεπεράσει. Τι να κάνω δεν ξέρω, χτυπιέμαι, φωνάζω, εκνευρίζομαι αλλά τί παίρνω στο τέλος μια μαύρη οθόνη. Μπράβο μου!! 8)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • giovanna
  • giovanna's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
08 Ιουλ 2007 03:36 #16577 by giovanna
Replied by giovanna on topic Bone the Great Cow Race
Τελικά κάτι έκανα. Δεν ξανακόλησε ξανά και εντάξει το προχώρησα, μακάρι να μπορέσω να το τελειώσω ελπίζω εγώ!! :x

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum