Board Games

More
30 Σεπ 2010 22:17 #28654 by Tasos
Replied by Tasos on topic Re: Board Games
Να μοιραστώ κι εγώ μαζί σας το δικό μου top, με τυχαία σειρά:

Οι άποικοι του Κατάν (+ Οι πόλεις του Κατάν)
Jungle Speed
Munchkin
Κέλτες
Η πόλη του Γαλάζιου Φεγγαριού
Ταξίδι στο Κέντρο της Γης
Cash and Guns

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
30 Σεπ 2010 23:08 #28656 by Fallen Angel
Replied by Fallen Angel on topic Re: Re:
@crocark,
Τι μου θύμησες τώρα... πάλι γελάω μέχρι δακρύων!! Ιστορικές στιγμές!! :lol: :lol:

ManOfSorrows,
Πω πω... τόσο παλιά ήταν που πρωτομιλήσαμε για board games;! :shock: Τίποτε δεν είχα παίξει ακόμη... δέκα παιχνίδια όλα-όλα;! Αα, είμαι περήφανη που έχω παίξει τόσα περισσότερα πλέον. Αλλά αυτό το Runebound ακόμη δεν το έχω παίξει κι ας το γλυκοκοίταζα τόσα χρόνια, έλεος!! Αν υπάρχει το Σάββατο, δε θα μου τη γλιτώσει αυτή τη φορά. Εκτός κι αν υπάρξει τραπέζι για το Android (έτσι δεν το έλεγαν;)... σε αυτή την (απίθανη) περίπτωση όλα τα άλλα θα περιμένουν!! 8)

@Τάσος,
Από όσα βάζεις στα top σου έχω παίξει μόνο Κέλτες και Αποίκους. Τα υπόλοιπα παίζονται με δύο παίχτες; Και τι λένε; Θα πάω σ' ένα μήνα σε έκθεση για board games και λέω να γεμίσω μια βαλίτσα με καινούρια παιχνίδια να φέρω πίσω. Οπότε κάθε πρόταση είναι more than welcomed!! :)

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
01 Οκτ 2010 10:09 #28660 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Board Games
Εγώ έχω λίγα κλασσικά, μεταξύ των οποίων κι έναν Άρχοντα των Δαχτυλιδιών από την Κάισσα, που όμως δεν μπορείς να παίξεις μόνος σου (είναι για 2) και μοιάζει περισσότερο με το Stratego. Εξαιρετικά σπάνια θα παίξω κάτι πλέον κι αυτό συνήθως θα είναι κανένα trivial. Μπα, μάλλον έχω αποκοπεί από το συγκεκριμένο άθλημα.

@ Τάσο

Τα Harry' s Spots κι ο Ξαρχάκος απέναντι από το Λευκό Πύργο υπάρχουν ακόμη;

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
01 Οκτ 2010 15:32 #28666 by Tasos
Replied by Tasos on topic Re: Board Games
Τα παραπάνω παιχνίδια είναι όλα άνω των 4 ατόμων αγαπητή Fallen!
Από όλα αυτά προτείνω ανεπιφύλακτα το Jungle Speed (ξεκαρδιστικο παιχνίδι ταχύτητας) και το Munchkin (card game σάτιρα στα rpg's εξαιρετικά ανατρεπτικό σχεδόν χωρίς κανόνες!!).
Πολύ προτότυπο και το Ταξίδι στο Κέντρο της Γης που αν και είναι board game ο παίκτης δεν έχει κάποιο συγκρκιμένο χαρακτήρα-πιόνι αλλά κινεί όποιο πιόνι στο ταμπλό θέλει.

Φίλε crocark τα harry's spots υπάρχουν, ο ξαρχάκος έκλεισε νομίζω, αλλά για board games προτείνω το Playhouse!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • ManOfSorrows
  • ManOfSorrows's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
01 Οκτ 2010 15:54 #28667 by ManOfSorrows
Replied by ManOfSorrows on topic Re: Board Games
Ναι όντως Fallen ήταν πόλυ παλιά! Κι εγώ μόνο 10 είχα τότε! Το πρωι με πήραν τηλ μηπως έφερνε το Android αλλά είναι ακατάλληλο για τέτοια συνάντηση. Ο χρόνος θα εκτοξευθεί σε 6-7 ώρες για 3 παίκτες με εξήγηση αντί για 4.

Τάσο για αρχή καλή είναι η συλλογή σου. Αν έχεις όρεξη πέρνα το Σάββατο και θα πάθεις την πλάκα σου με το τι υπάρχει εκεί έξω! Θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω από κοντά, όπως και όποιον άλλο θέλει να ασχοληθεί.

Tex Murphy is back!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
01 Οκτ 2010 21:34 #28673 by Tasos
Replied by Tasos on topic Re: Board Games
Πολύ θα το ήθελα αλλά δυστυχώς μένω Θεσσαλονίκη... Κυκλοφορεί στην Ελλάδα το Betrayal at house on the Hill??? Μου κίνησε απίστευτα το ενδιαφέρον!!!!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • ManOfSorrows
  • ManOfSorrows's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
More
01 Οκτ 2010 22:43 #28674 by ManOfSorrows
Replied by ManOfSorrows on topic Re: Board Games
Είναι πολύ καλό και τώρα βγήκε η επανέκδοση. Δεν ξέρω αν και πότε θα έρθει Ελλάδα. Την πρώτη έκδοση πάντως την είχα αγοράσει από Κάισσα πριν 6 χρόνια, οπότε λογικά θα έρθει κι εδώ αλλιώς online παραγγελία. Είναι από τα πιο κατάλληλα και ατμοσφαιρικά παιχνίδια για οπαδούς των adventure games.

Tex Murphy is back!

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum