Dragon Age - Origins [2009]

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
12 Νοε 2009 07:53 #26089 by Mortal
Dragon Age - Origins [2009] was created by Mortal
Copy/Paste όπως το έβαλα σε άλλα forum.


Dragon Age - Origins
Categories: RPG, Dark Fantasy, Mature
[Official Site] - [Wikipedia]

Trailers






Cinematic Intro



DLC [Dowloadable Content]



Character Creator



Ο χαρακτήρας που επέλεξα:

Warning: Spoiler!




Το λοιπόν! Yeap το έπαιξα με την βοήθεια του κοινού ! Ωστόσο μόνο το godmode ενεργοποίησα και δεν έκανα τίποτα άλλο extra. Wow!

Εντάξει το Morrowind ή το Oblivion δεν τα αγγίζει, ωστόσο είναι ένα ιδιαίτερα κινηματογραφικό στο στήσιμο του παιχνίδι. Λίγο θα έλεγα πως με παραξένεψαν οι μάχες με 5,5δις αντιπάλους [εντάξει φυσιολογική υπερβολή ;)], αλλά πιθανόν λόγο του godly χαρακτήρα του χαρακτήρα μου δεν έψαξα για όπλα που να φορτώνουν πολύ ζημία πίσω από κάθε χτύπημα τους.

Φωνές; Πάρα πολύ καλές. Και δεν χρειάζεται νομίζω να αναφέρω πως τον ρόλο της Morrigan τον έδωσαν στην εξαιρετική Claudia Black [η Erin από το Farscape, και η thief από το Stargate SG1]. Όλοι οι ηθοποιοί πάντως αποδίσουν ωραία τους ρόλους τους.

Μουσική που δένει με το είδος του παιχνιδιού και με κάθε λαό [Elves, Dwarfes, Humans]. σε άλλα σημεία λυρική, ξένοιαστη, σε άλλα σημεία επική που προωθεί και εμπνέει τη δράση.

Έχουμε κλασσικά τα ειδύλια όπως μας συνήθισαν άλλα παιχνίδια στο παρελθόν, έχουν τα ανάλογα μετάλια επιτευγμάτων, και γενικά μια ιδιαίτερα σύνθετη ιστορία με πολλαπλές αρχές και τέλη.

Η όλη ιστορία βασίζεται στην μάχη των Gray Wardens ενάντια στην Blight που απειλεί να κυριέψει τον κόσμο. Και ο παίχτης καλείται να επιλέξει το υπόβαθρο του ανάλογα με την φυλή από την οποία προέρχεται και κατόπιν την ειδίκευση του [δυστυχώς είναι αυστηρές οι κλάσσεις]. Και ανάλογα με την συμπεριφορά του προς τα μέλη της ομάδας έχουμε και το τέλος. Εγώ το έπαιξα με έναν Dalish male warrior και μπορώ να πω πως ήταν μια εξαιρετική εμπειρία. Μου πήρε κοντά 8 μέρες με full παιχνίδι για σχεδόν 16 ώρες την μέρα.

Ουσιαστικά το έκανα adventure! ;)

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Νοε 2009 13:11 #26093 by crocark
Replied by crocark on topic Dragon Age - Origins [2009]
@ Mortal

Που χάθηκες εσύ;

Ώρες -ώρες μου δίνεις την εντύπωση πως έχεις κάνει αυτοσκοπό τη μετατροπή άλλων παιχνιδιών σε adventures. Όλοι τ' αγαπάμε φίλε τ' adventures, αλλά δεν κάνουμε κι έτσι :lol:

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
13 Νοε 2009 12:47 #26101 by Mortal
Replied by Mortal on topic Dragon Age - Origins [2009]
Χεχε, εδώ γύρω [σχετικά] είμαι πάντα, βλέπεις όλα στο internet ένα click απόσταση είναι. Για να παίξω RPG και να τελειώσω το 1ο runthrough σε 8 ημέρες μάλλον τα "εγγεφαλικά" προβλήματα έχουν αρχίσει να οπισθοχωρούν, τώρα αν ξαναχτυπήσουν είναι άλλο θέμα! ;) Στα 3 τέταρτο δώρο δεν θέλω πάντως, όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω, δεν είμαι φίλος. :)

Γενικά όλα τα παιχνίδια, με εξαίρεση την παλαιότερη [αρχαία καλύτερα] τρέλα μου για Quake 3 και Wolfenstein, τα παίζω απλά γιατί είμαι θύμα μιας καλής και γενικά σύνθετης ιστορίας, που ωστόσο επιβάλλεται [δια ροπάλου] να απέχει από την πραγματικότητα όσο η γή από το σημείο που ξεκίνησε το big bang. ;)

[Για 1η φορά τώρα παίζω το Divinity 2 χωρίς godmode και έχουν σπάσει τα νεύρα μου απο χθές [τα RPG τα πιάνω πάντα το ένα κατόπιν του άλλου ώστε να βγαίνω σύντομα από την ετήσια ανάγκη για gaming].]

To DAO όμως είναι από τα παιχνίδια που έχουν σε υψηλό βαθμό την δυνατότητα replayability, οπότε μετά τοn Male Dalish warrior μου, λέω να το παίξω με Male Human Noble Mage για να δω και αυτό το storyline. Σε ένα playthrough που είδα χθες πάντως έχει αρκετά στοιχεία αλλαγμένα o Dalish Elf από τον Elf του Alienage. Σε βάζει στο τριπάκι να τα παίξεις όλα. Από όσο λένε έχουν 6 διαφορετικά υπόβαθρα για τους χαρακτήρες.

Γενικά απέχω από τις adventurοκουβέντες γιατί πλέον έχω κολλήσει με το να βλέπω ότι ενήλικο [όχι όπως αποδίδεται στα ελληνικά το ενήλικο ;) αλλά πραγματικά ενήλικο!] κυκλοφορεί επί του παρόντος σε anime [ανά 3μηνο από 10-15 σειρές έως και 25] και βλέπω και άλλες που πέρασαν από το 2000 και μετά [πιο πριν άντε να έχω δει καμιά 20αριά όλες κι όλες] και ασχολούμαι και λίγο με την φτωχή από πλευρά ιδεών [ή ίσως τόσο τυποποιημένη] αμερική [ένα ρομπότ κάλιστα θα ήταν πιο αυθόρμητο σε ιδέες από τον μέσο αμερικάνο σεναριογράφο ;)] με σειρές για πίτσα και μπίρα [SG Universe, Fringe, και άλλες 8-10]. Απλά επειδή εδώ τα παιδιά δεν ασχολούνται τόσο πολύ, με αυτά έχω βρει άλλα "θύματα" για την τρέχουσα περίοδο και προσπαθώ να τους εκπαιδεύσω! ;)

Λοιπόν, είμαι εδώ ακόμη και ρίχνω βιαστικές ματιές όποτε τα μάτια ξεκολάνε από το υλικό του εθισμού μου! ;)

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
13 Νοε 2009 17:12 #26102 by crocark
Replied by crocark on topic Dragon Age - Origins [2009]
Οι λέξεις εθισμός και πώρωση καταλαβαίνω ότι δεν πρέπει ν' απουσιάζουν ποτέ όταν περιγράφεις τον εαυτό σου. Ίσως κι ο φανατισμός. Πάρε μια ανάσα βρε φίλε. Θα τις ξανακάψεις τις "φλάντζες" έτσι που παθιάζεσαι :wink:
Πάντως χαίρομαι που είσαι καλύτερα :D

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
19 Ιαν 2010 19:21 #26443 by Mortal
Replied by Mortal on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Αγαπητέ πάντοτε, πάντοτε! Όλα ένα runscript PC_Immortal είναι. ;) Και ναι παίζω αυτό το εξαιρετικό adventure για 3η φορά πλέον [1) Dalish Elf Warrior, 2 Human Noble Warrior, 3 Human Mage]. Και μπορώ να πω πως το μεγαλύτερο ποσοστό των adventure είναι φτωχά μπροστά του απο πλευράς ιστορίας. ;) Ίσως κάποιοι να ξενίζονται από την απλότητα του και καταλάβαίνω πως δεν πλησιάζει ούτε με σφαίρες το Oblivion [εντάξει οι θρύλοι πάντα τοποθετούνται από μόνοι τους σε δυσθεώρητα ύψη για όλα τα άλλα παιχνίδια] αλλά είναι έξοχα κινηματογραφικό.

Και ορίστε πως μέσα από ένα AMV παιχνιδιού γνώρισα άλλο ένα παιδί της λατρευτής θεάς που ονομάζεται μουσική. ;)


Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
20 Ιαν 2010 13:53 #26456 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Αυτό {runscript PC_Immortal} τι είναι;
Πως αντέχεις Mortal. Όλα τα rpgs που έχω παίξει τα έχω παίξει ως thief (όπου υπάρχει) ή ως κάτι ανάμεσα σε μαχητή και μάγο (ας πούμε battlemage). Κι όποτε προσπάθησα να ξαναπαίξω κάποιο δεν άντεξα πάνω από μισή ώρα. Βαριέμαι μέχρι εκεί που δεν παίρνει να ξαναπαίξω ολόκληρα "επίπεδα" μόνο και μόνο για να εντοπίσω μικροδιαφορές. Εξαίρεση αποτελεί το Arcanum που με την παραίνεση κάποιων εδώ μέσα το τελείωσα πριν μερικές εβδομάδες ξεκινώντας το ξανά και ξανά λόγω των εκατοντάδων προβλημάτων του. Τώρα βλέπω rpg (adventure που λες κι εσύ) και μου γυρίζουν τα μυαλά. Μένω πιστός στα πιο adventure adventures (δεν ξέρω πλέον και πως να περιγράψω αυτά που παίζω με τις ορολογίες που χρησιμοποιείς :wink: )

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
20 Ιαν 2010 16:18 #26460 by Mortal
Replied by Mortal on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
[....το γνωστό (και κατακριταίο από πολλούς) godmode ;) P(layer)C(haracter)_immortal ;) ]

Βασικά κι εγώ είμαι των multiclass χαρακτήρων όπου έχω την δυνατότητα. Να σου συστήσω τον Mage(every elite/subclass)/Warrior(every elite/subclass)/Thief(every elite/subclass) μου στο oblivion ή σε άλλα. ;) Εσύ τελικά ξαναπαίζεις κάτι που είχε πρόβλημα, χαρά στο κουράγιο σου. :) Εντάξει δεν τα παίζω όλα αλλά μερικά σε τραβάνε όπως πχ το αρχαίο stonekeep, το Wizards & Warriors, το Lands Of Lore 2 [και το 3 καλό ήταν δεν λέω], ή το Oblivion [αν και ειλικρινά μαζί με τα expansion και τα DLC είναι αυτοκτονία!]. Το DAO ανήκει σε αυτή την κατηγορία story-intensive/κινηματογραφικών παιχνιδιών. Και βασικά δεν το σκέφτομαι πλέον σαν levels αλλά περισσότερο σαν κεφάλαια βιβλίου ή σαν κόσμους που υπάρχουν για όση ώρα βρίσκομαι μέσα τους, και που ίσως σε κάποια γωνιά του μυαλού κάποιες από τις ιστορίες του να συνεχίζουν και μετά.

Adventure? Χμ... λοιπόν by my book, mystery, awe, horror, dark fantasy (ή dark scifi), dystopia, epic storyline [τέλος του κόσμου αν δεν αναλάβεις να ξεκαθαρίσεις το πρόβλημα μόνος σου ;)], ελάχιστα λογικά puzzles που να συνδιάζονται μέσα στο παιχνίδι και να μην σε πετάνε με τις κλωτσιές απέξω από το feeling της ιστορίας with just a touch of fine humour [just a pinch και περασμένο από την πιο ψιλή σίτα!] και τίποτα περισσότερο], και πολλές ιστορίες μέσα σε ιστορίες μέσα σε ιστορίες. ;) Αυτά για αρχή φυσικά. ;) Δεν ζητάω πολλά ε!? :P

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
21 Ιαν 2010 20:39 #26472 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Πάντως σε σένα να ξέρεις οφείλεται η δεύτερη προσπάθειά μου να παίξω το Oblivion. μόλις βγήκα από τα μπουντρούμια έσωσα, έκλεισα τον υπολογιστή από το διακόπτη του τροφοδοτικού με τη μια, σηκώθηκα από την καρέκλα μου κι έτρεξα στο μπάνιο για να μην τα κάνω χάλια, αλλά ευτυχώς μόλις έριξα λίγο νερό στο πρόσωπο επανήλθα. Σε τόσο μεγάλο βαθμό το παθαίνω μόνο με το Oblivion, τα 2 τελευταία Sherlock Holmes, τα 2 τελευταία Mysts (μετά όμως από περισσότερη ώρα παιξίματος) και όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο οπουδήποτε εκτός από οδηγός κι ο οδηγός πηγαίνει σε στροφές με πάνω από 70.
Αξίζει άραγε το Oblivion τόσο πολύ για να το παίξει κανείς με δραμαμίνες;
Όταν το DAO το δώσει κανένα περιοδικό θα τα τσεκάρω όλ' αυτά που μου περιγράφεις τόσο ωραία, αλλά σου είπα για RPG δεν πληρώνω (πάνω από την αξία του περιοδικού :wink: )

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
09 Μαρ 2010 14:14 #27155 by Mortal
Replied by Mortal on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Long time no see. [Έβαλα για 2εύοντα browser τον Chrome για να μπορέσω να συνδεθώ] Βασικά έχει να κάνει και με το ζητάς από μια ιστορία και πως την θέλεις να αποδίδεται στην οθόνη. Οπότε με Morrowind και Oblivion [και με άλλα RPG] είχα την δυνατότητα να κινούμαι/ψάχνω σε κάθε τοποθεσία [και με το godmode να εξαλείψω τα load/restore game ;)] και να βλέπω ιστορίες που παρότι απλές [σχετικό αυτό] έχουν πιο σύνθετα σενάρια από το σύγχρονο adventure και επειδή βαρέθηκα να ψάχνω ψίλους στα άχυρα [pixel-hunting]. Όσο για τον Sherlock τον προτιμώ να τον μεταφράζω με το ρυθμό μου [7ο βιβλίο - Hound of the Baskerville 105 σελίδα του ms-reader book ;)] παρά να αφήσω το όποιο παιχνίδι να μου χαλάσει την φαντασίωση για την εποχή και τις περιπέτειες του. ;)

Γενικά αν δεν σου αρέσει το να ψάχνεις από το σεντούκι στο μπατάρι κάποιου άσχετου μέχρι τον αρχαίο τάφο κάποιου πολεμιστή σε κάποια σπηλία, ή το να σκοτώνει από το κλασσικό ποντίκι μέχρι έναν τερατώδη δράκο τότε εντάξει δεν σου κάνει. ;)

AMVs??? ;)

Soundtrack Oblivious από τις αγαπημένες πλέον Kalafina της Yuki Kajiura:



Manowar αν δεν πέφτω τόσο πολύ έξω, αλλά έχω πολύ έως ... άστα να πάνε... να τους ακούσω οπότε δεν θυμάμαι καν το κομμάτι.


Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
09 Μαρ 2010 18:10 #27158 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Όντως που χάθηκες; Μωρέ μήπως κάνεις αποχή για να μαζέψεις αρκετά links για το utube και να κάνεις μετά θεαματικές επανεμφανίσεις; :lol: Να σε ρωτήσω κάτι: γιατί επισημαίνεις τη σελίδα στο reader; Δεν έχουν τον ίδιο αριθμό σελίδων οι ηλεκτρονικές μορφές των βιβλίων; (απλή περιέργεια - δε νομίζω πως θα άντεχα ακόμη ένα γκατζετάκι :) )

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
09 Μαρ 2010 18:50 #27159 by Mortal
Replied by Mortal on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Χεχε, μην ανησυχείς είναι κακή συνήθεια που μου 'χει μείνει ;) [τα σκέφτομαι πάντα με format και σελίδα και παρότι είναι άχρηστη πληροφορία την καταχωρώ αυτόματα], πάντως αν ψάξεις σε free lit books μάλλον θα βρεις τα ίδια βιβλία που έχω κατεβάσει και μεταφράσει/μεταφράζω, πιθανόν μόνο 1 να είναι εντός πνευματικών δικαιωμάτων [The Casebook of Sherlock Holmes νομίζω].

Βασικά δεν χρειάζεται να πάρεις reader αν διαβάζεις μόνο στο σπίτι. Υπάρχουν πάρα πολλά .lit [M$-Reader], .pdf [Adobe] και άλλα format που δεν θυμάμαι τώρα και που όλο το internet είναι γεμάτο από free readers οπότε τα βάζεις στον υπολογιστή σου και τελείωσες [ακόμη και text με το notepad]. Αλλιώς υπάρχουν μερικοί από ότι είδα πέραν της συσκευής του amazon [δεν την θυμάμαι καν] που ωστόσο για τα γούστα μου είναι κομμάτι ακριβοί και κομμάτι περιοριοστικοί νομίζω σε συγκεκριμένα format. Βέβαια δεν γνωρίζω πολλά οπότε θα αφήσω πιο ειδικούς να μιλήσουν για αυτό.

Για το χάσιμο ε, ναι, κομμάτι κόλλησα με πολλά [να πω και κάτι νέο ], οπότε και για καιρό παρέμεινα εκτός [τον Chrome για να καταλάβεις τον έχω βάλει καμιά βδομάδα και ζήτημα είναι να τον έχω ανοίξει 2 φορές]. Όσο για τον βομβαρδισμό τον κάνω με μέτρο γιατί αν έβαζα όλα όσα με έχουν απασχολήσει τον τελευταίο καιρό θα έγραφα για μέρες και θα είχαμε προβλήματα χώρου αποθήκευσης στο forum. ;)

Εσύ ασχολήθηκες με το τίτλο ή όχι ακόμη!? ;)

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
09 Μαρ 2010 21:32 #27161 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Όχι ακόμη. Πέρα από τα γενικά που έχω γράψει κατά καιρούς για τα RPG, το ειδικότερο πρόβλημα αυτήν την περίοδο είναι πως μου λείπει ύπνος. Και τα RPG γενικά σε κάνουν να κολλάς πολλές ώρες (εθισμός που λογικά θα είναι διακιολογημένος για να του έχεις τόση αγάπη), οπότε ... όχι ακόμη :wink:

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Mortal
  • Mortal's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Adventure's Advocate
  • Adventure's Advocate
More
20 Αυγ 2010 21:35 #28258 by Mortal
Replied by Mortal on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Πάει καιρός και πολλά DLCs αλλά τελικά η Bioware δεν θα μας αφήσει παραπονεμένους και φέτος από ό,τι λέει το trailer. ;)



Βασικά τα trailers της είναι αξεπέραστα θα μπορούσα να πω, αλλά θα επιμείνω πως τα trailers είναι πάντα ψέυτες οπότε και καλό είναι να περιμένουμε να δούμε πόσο θα αλλάξει το engine αλλά και το gameplay.

Μέσα από στράτα απόμονη και απόσκια
με αγγέλους του Άδη μόνο στοιχειωμένη
που κει θεά μ' όνομα νύχτα βασιλεύει
κάτω, στα μέρη αυτά έχω φτάσει, τώρα...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
12 Μάι 2011 09:39 #32574 by crocark
Replied by crocark on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
@ Mortal (άμα παρακολουθεί ακόμη το advocate ...)

Κανονικά αυτό έπρεπε να το γράψω στο θέμα για τις προσφορές, αλλά θυμήθηκα τη συζήτηση που κάναμε. Το PcMaster δεν το έδωσε (ακόμη ; ), αλλά το βρήκα στα seven (πιο φτηνά από ό,τι θα το έπαιρνα με το PcMaster) κι έτσι το πήρα. Για την ιστορία το κόστος αυτού 5,90.
Κι έτσι έχω αρχίσει να σχηματίζω μια πρώτη (μάλλον πρώιμη) εικόνα. Κατ' αρχάς δε με ζαλίζει :D Ο χειρισμός πάντως με το ποντίκι με ξενίζει (ναι καλά διαβάσατε όσοι διαβάσατε - κι εγώ δεν περίμενα να το πω ποτέ αυτό) και γενικά είναι δύσκολος στο θέμα μετακίνηση. Τέλος ακόμα δεν το ξεκίνησα (3 - 4 ώρες μόνο) και πρέπει να το πάω πάλι από την αρχή. Η ζωή του κλέφτη είναι πάντα δύσκολη στην αρχή, αλλά αυτός ο πρώτος αρχηγός στην κορυφή του πύργου με το που με πιάνει με ξετινάζει. Πανοπλία στο φουλ, αλλά constitution 0 ... Προβλέπεται τρελό ξενύχτι όπως είχα πει και προ μηνών :(

(βαράτε με κι ας κλαίω)

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
14 Μάι 2011 03:06 #32632 by mortal69
Replied by mortal69 on topic Re: Dragon Age - Origins [2009]
Σε είδα απλά κάτι παίζει με το mortal [δεν το δέχεται, no idea] και δεν με συνδέει με τίποτα όποτε είχα ξεχαστεί. Εντάξει όσο κι αν έχω βυθιστεί στο minecraft [ναι είναι χαζό αλλά δεν έχω δει σε άλλο game την δυνατότητα να στήσεις λογικές πύλες και να φτιάξεις μέχρι LCD οθόνη και επεξεργαστή όσων bit θέλεις και παράληλα να παίζεις με τραινάκια σαν παιδί και να σκοτώνεις zombie, skeletons, και άλλα ευχάριστα επικίνδυνα πλάσματα ;)] και την Ιαπωνία πάντα ρίχνω και μερικές ματιές από δω ανά εβδομάδα.

Άρα επιτυχία, προσηλυτίστηκε ένας fan ακόμη στον μοναδικό κόσμο του Dragon Age. Να προτείνω και το 2ο; ;) Σίγουρα δεν με ξετρέλανε όπως το 1ο αλλά και πάλι όπως και 'να είναι ήταν ένας πολύ δυνατός τίτλος που αξίζει να υπάρχει στην συλλογή μας. Επέλεξες τον δύσκολο δρόμο τελικά, ε; O thief στα RPG είναι χαρακτήρας "σάκος του box" για τα τέρατα και τους αντιπάλους του game. ;)

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum