Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: The Dream Machine

Re: The Dream Machine 11 Ιαν 2011 00:18 #30438

• WickedMan
  • WickedMan's Avatar
  • Tentacled Overlord
Εγώ λέω το κουτί, το δισκάκι και το manual στο χέρι (χωρίς να έχω τπτ με το steam συγκεκριμένα). Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε... Download παιχνίδια μόνο οι free προσπάθειες (π.χ. Broken Sword 2.5) και τα σπασμένα. Αυτά...
Πάρε χαφάκι, χαφάκι Ισπανό / Γάλλο πάρε για κόφτη / φουνταριστό Αργεντινό / γκολκίπερ πάντα Γερμανόοοοο / και καπετάν τον Τότι...
The administrator has disabled public write access.

Re: The Dream Machine 11 Ιαν 2011 16:07 #30442

Σε άλλα νέα, το όνομα "Cockroach Inc." της εταιρείας τους, πάει και έρχεται, δεν του δίνεις και πολύ σημασία.
Αυτή την τεράστια κατσαρίδα για trademark logo που εμφανίζεται στο intro, πόσο σκέφτηκαν πριν την βάλουν εκεί; :lol:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 SE και CD VGA beta patch!!!, Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango

Re: The Dream Machine 11 Ιαν 2011 17:09 #30444

Και μια πολύ πρόσφατη συνέντευξη ενός εκ των δημιουργών με αφορμή την υποψηφιότητα του παιχνιδιού στην κατηγορία "Excellence in Visual Arts" στο Independent Games Festival για το 2011.

Re: The Dream Machine 16 Ιαν 2011 20:10 #30778

• photiscta
  • photiscta's Avatar
  • Pirate Wannabe
Τελείωσα και το 2ο κεφάλαιο... Αναμονή τώρα για το 3ο...
Όμως οι δημιουργεί μας ανταμοίβουν με... προσθήκες στα ήδη υπάρχοντα κεφάλαια!
Ναι, σωστά διαβάζετε, στο πρώτο κεφάλαιο, υπάρχει νέος γρίφος.
Αν το έχετε παίξει - θεωρώ πως όλοι το κάναμε αφού είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται εγκατάσταση - ξαναπροσπαθήστε το :)

Re: The Dream Machine 11 Ιουν 2011 11:27 #32916

• photiscta
  • photiscta's Avatar
  • Pirate Wannabe
Συνέντευξη των δημιουργών στο "a hardy developers"
http://www.hardydev.com/2011/03/30/cockroach-inc-the-dream-machine-interview-with-erik-zaring-anders-gustafsson/

Re: The Dream Machine 07 Ιουλ 2011 05:57 #33123

Phlegethon wrote:
Προσωπικα λιγο η ξεχωριστη του υλοποιηση, λιγο το ενδιαφερον σεναριο, λιγο και η συμπαθεια μου για τις ανεξαρτητες παραγωγες, το εκανα purchase ηδη! :)
Ημερομηνια: 10 Ιαν, 2011

6(!) μηνες μετα, νομιζω οτι το συγκεκριμενο game θα με κανει να χασω την εμπιστοσυνη μου σε καθε ειδους pre-purchase, online ή μη...
Εβαλα τα λεφτα με τη προοπτικη ως το τελος καλοκαιριου να εχω παιξει σχεδον ολο το game και ακομη δεν εχω παιξει τπτ παραπανω απο εναν απλο site guest (περιμενουμε το 3ο κεφαλαιο απο τον Μαρτιο). Τραγικο... :x
Beware the darkness you walk...
There's no o­ne there except you and your thoughts...

Re: The Dream Machine 07 Ιουλ 2011 08:50 #33124

Ένας site guest δεν μπορεί να παίξει το 2ο κεφάλαιο, οπότε κάτι είναι και αυτό ...

Είναι όμως απαράδεκτο να έχουν pre-purchase δυνατότητα για τα κεφάλαια και να έχουν καθυστερήσει 3μηνο για το 3ο.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 SE και CD VGA beta patch!!!, Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango

Re: The Dream Machine 02 Σεπ 2011 17:17 #33590

Αν και δεν βρίσκω νεότερα για το 3ο κεφάλαιο (εδώ και αρκετές μέρες πάντως υπονοούν ότι θα έχουμε σύντομα ειδήσεις), έχουν βγάλει ένα νέο youtube trailer όπου δηλώνουν ότι το παιχνίδι θα είναι διαθέσιμο και από το Steam προς το τέλος του 2011.

http://www.youtube.com/watch?v=oxphHrZKNDQ

Re: The Dream Machine 16 Σεπ 2011 23:01 #33705

Early October (νωρίς τον Οκτώβριο) αναμένεται το νέο κεφάλαιο (το 3ο) από το Dream Machine, σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση στην επίσημη σελίδα.

Re: The Dream Machine 16 Σεπ 2011 23:17 #33706

Το game αναμενεται να κυκλοφορησει ολοκληρο εως το 2015 δλδ? Να ξερω τι επενδυση εχω κανει, βραχυχρονια ή μακροχρονια... :x

Re: The Dream Machine 17 Σεπ 2011 00:22 #33707

Το game αναμενεται να κυκλοφορησει ολοκληρο εως το 2015 δλδ? Να ξερω τι επενδυση εχω κανει, βραχυχρονια ή μακροχρονια... :x

Τον Άρχοντα των Δακτυλιδιών φτιάχνουν;
Μάλλον πέσαμε στο Duke Nukem των adventures :lol: :lol:
Πάντως πέρα την πλάκα το συγκεκριμένο ακούγεται αρκετά ύποπτο....
“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Re: The Dream Machine 17 Σεπ 2011 00:51 #33708

Τους εχω κραξει αρκετα κατα καιρους στο group του game στο fb.
Ενας απο τους δυο μαλιστα ειχε απαντησει οτι το παιρνει ως offence που τον ειπα μη-επαγγελματια.. Ελα ομως ντε ρε φιλε που εκτος απο το offence εχεις παρει και ολα τα φραγκα απτο Γεναρη!
Ειμαι περιεργος να δω τι διαολο εφτιαχναν τοσους μηνες για το 3ο κεφαλαιο...

Re: The Dream Machine 01 Νοε 2011 01:06 #34258

CHAPTER 3 HAS LAUNCHED!

Θα αναψω λαμπαδα!

Re: The Dream Machine 01 Νοε 2011 08:55 #34261

• tsampikos
  • tsampikos's Avatar
  • Master of Dimensions
Βλέπω τα όσα τραβάνε μερικοί και χαίρομαι παραγματικά πόυ δεν ασχολήθηκα με αυτό το παιχνίδι. Το οποίο στην τελική περάνει και εντελώς απαρατήρητο. Πλήρωνεις, δεν παίρνεις τίποτα και μετά οι δημιουργοί άνετοι, αφού έχουν εξασφαλήσει τα γκαφρά, βγάζουν το κάθε επεισόδιο (άλλη πονεμένη ιστορία αυτή) όποτε τους καπνήσει....

Re: The Dream Machine 01 Νοε 2011 09:44 #34262

tsampikos wrote:
Πλήρωνεις, δεν παίρνεις τίποτα και μετά οι δημιουργοί άνετοι, αφού έχουν εξασφαλήσει τα γκαφρά, βγάζουν το κάθε επεισόδιο (άλλη πονεμένη ιστορία αυτή) όποτε τους καπνήσει....

Συμφωνώ απόλυτα. Εγώ ασχολήθηκα με το 1ο επεισόδιο, μου άρεσε αλλά όταν είδα ότι ο προγραμματισμός των επομένων πήγαινε κατά διαόλου, δεν αποπηράθηκα καν να προπληρώσω για όλο το πακέτο. Όταν ολοκληρωθεί, τότε ίσως..
My Top 10:

1) Riven 2) Grim Fandango 3) URU 4) The Longest Journey 5) Schizm
6) Rhem 1-4 7) Riddle Of The Sphinx 8) Myst 9) The Secret Of Monkey Island 10) Sanitarium

... and my own adventure game: <!-- m -->http://somepeaceofmindgame.blogspot.gr<!-- m -->