O Martin Gantefohr στην Daedalic.

  • Constantine_R
  • Constantine_R's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Voodoo Priest
  • Voodoo Priest
More
09 Σεπ 2014 17:04 #44412 by Constantine_R
O Martin Gantefohr στην Daedalic. was created by Constantine_R
Ανακοινώθηκε σήμερα η συνεργασία του Martin Gantefohr με την Daedalic.
O Gantefohr μας έχει δώσει τα πολύ καλά Moment of Silence, Overclocked και το μέτριο 15 Days (τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει γιατί πριν ένα μήνα το αγόρασα και εγώ :mrgreen: ).

Καλά νέα.

“You know, the very powerful and the very stupid have one thing in common. They don’t alter their views to fit the facts. They alter the facts to fit their views.”

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
09 Σεπ 2014 18:23 #44413 by Fallen Angel
Replied by Fallen Angel on topic Re: O Martin Gantefohr στην Daedalic.
Πολύ, πολύ, πολύ ευχάριστη εξέλιξη. H HoT είχε εξαιρετικά σκοτεινή ατμόσφαιρα και πολύ ενήλικη θεματολόγια. Μακάρι να τα δούμε σε τίτλους της Daedalic αυτά...

Nothing happens unless first a dream...

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
09 Σεπ 2014 18:49 #44414 by crocark
Replied by crocark on topic Re: O Martin Gantefohr στην Daedalic.
Δεν είμαι σίγουρος για το μέγεθος του αισθήματος σ' αυτή τη φάση*. ΠΙΘΑΝΟΝ να νιώθω σχεδόν όσο όταν είχε πει η Λούκας ότι θα βγάλει τα ΜΙς ξανά. Θα κρυώσει και θα το μελετήσω.

* η "φάση" περιλαμβάνει σα δεδομένο πρώτον ότι ο τύπος υπήρξε ο εγκέφαλος πίσω από τα 2 πρώτα παιχνίδια, πράγμα το οποίο φυσικά δε θυμάμαι, αλλά ας πούμε ότι σας εμπιστεύομαι σ' αυτό με τον τρόπο που το λέτε και δεύτερο ότι η Ντ. θα έχει τη δυνατόν μικρότερη συμμετοχή στον όποιο σχεδιασμό/προϊόν.

ΑΠΟ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΜΕΤΑΣΤΗΘΙ

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

More
09 Σεπ 2014 20:04 #44416 by qwerty
Replied by qwerty on topic Re: O Martin Gantefohr στην Daedalic.
Πάρα πολύ ωραία. Μου άρεσαν οι δουλειές της HoT, τουλάχιστον τα The Moment of Silence και Oveclocked. Περιμένω λοιπόν με ιδιαίτερη ανυπομονησία το αποτέλεσμα της συνεργασίας αυτής.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

  • Castledoque
  • Castledoque's Avatar
  • Offline
  • Adventure Draic Kin
  • Adventure Draic Kin
More
10 Σεπ 2014 12:27 #44420 by Castledoque
Replied by Castledoque on topic Re: O Martin Gantefohr στην Daedalic.
Εξαιρετικά νέα. Το Moment of Silence παρά κάποιες ενστάσεις μου είχε εξαιρετικό σεναριακό υπόβαθρο και το Overclocked ήταν από κάθε άποψη ένα εξαιρετικό παιχνίδι με υποδειγματικό σενάριο.

Είμαι βέβαια λίγο περίεργος να δω τι θα κάνουν με τα γραφικά. Το μόνο άλλο ρεαλιστικό "σκοτεινό" παιχνίδι της Daedalic ήταν το "A new beginning" που είχε εξαιρετικό σενάριο και όμορφα φωτεινά καρτουνίστικα γραφικά, αλλά κάπου ένιωθα πως το καρτουνίστικο των γραφικών δεν έδενε καλά με την σκοτεινή sci-fi πλοκή.

Please Σύνδεση or Create an account to join the conversation.

Powered by Kunena Forum